Hämmastav Coco Chaneli logo – tähendus, ajalugu ja areng alates 1909. aastast

141
Hämmastav Coco Chaneli logo – tähendus, ajalugu ja areng alates 1909. aastast

Chanel, bränd, mis on tuntud traditsioonilise kunsti ja avangardse loomingulise väljenduse ühendamise poolest, kuulub tänapäeval maailma parimate moebrändide hulka.

Gabrielle Bonheur Chanel, tuntud kui Coco Chanel, avas oma moemaja 1909. aastal. Samal aastal tõi ta turule ka ikoonilise Chaneli logo. Coco Chaneli logo on silmapaistev funktsioon igas moemaja loodud tootes, sealhulgas ehetes, kottides ja kleitides. Logo selline keerukas kasutamine on muutnud selle Chaneli kaubamärgi kuvandi domineerivaks aspektiks.

Covid-19 pandeemia mõjutas ebasoodsalt tööstusharusid kogu maailmas. Ülemaailmne moetööstus avaldas aastatel 2019–2020 mõeldamatu tulude languse 20 protsenti. Vastavalt McKinsey ülemaailmne moeindeks, peaaegu 7 protsenti väljakujunenud moebrändidest lahkus turult täielikult „rahaliste raskuste tõttu või seetõttu, et rivaalid ostsid need ära”. Moegurud ja turunduseksperdid on aga seisukohal, et kiired edusammud digimaailmas koos erinevate jätkusuutlikkuse programmidega võimaldavad moetööstusel 2022. aastal uuesti jalule tõusta.

Tippbrändid teevad kiire tagasituleku ja nende hulgas on Chanel. Moehiiglane on pandeemiast kiiresti taastumas, kuna sel aastal jõuab nende arv kahekohalise numbrini. Chanel teatas, et 2020. aastal vähenesid tulud 18 protsenti, järsem kui enamikul kaubamärgi rivaalidel. Kuid pärast tugevat tagasitulekut loodab Chanel oma edusamme säilitada vaid 2022. aastal.

Coco Chanel alustas millestki ja ehitas impeeriumi. Nende praegune võitlus takistuste ületamiseks ja tagasitulekuks on austusavaldus kaubamärgi asutajale.

Disainer Coco Chanel õhkas elegantsi, stiili, tugevust ja graatsilisust, mis kõik on domineerivad ka ikoonilises Chaneli logos. Kuigi Chaneli logo põimuv “C” loodi asutaja nime kajastamiseks, tähistab see ka keerukust, luksust ja elegantsi.

Chanel: lühike ajalugu

19. augustil 1883 Prantsusmaal Saumuris sündinud Coco Chanel elas tavalist lapsepõlve. Olles varakult ema kaotanud, suunati ta lastekodusse. Väikest Cocot kasvatasid nunnad, kes õpetasid talle riideid õmblema. Lastekodus kogutud oskustest sai temast par excellence moekunstnik.

20-aastaselt kolis Coco Pariisi, kus ta hakkas kiiresti sotsiaalses hierarhias ülespoole liikuma. Ta sõbrunes tolle aja mõjukate inimestega, kes aitasid tal kõrgema klassi ühiskonnas populaarseks saada.

1909. aastal avas Chanel oma esimese poe. Algselt keskendus ta daamide, sealhulgas jõukate naiste ja armukeste kübarate kujundamisele. See oli ka periood, mil ta õppis palju jõukate moemaitse kohta.

Chaneli logo: ajalugu, tähendus ja evolutsioon
Chaneli logo: ajalugu, tähendus ja evolutsioon

Ühel külmal hommikul Prantsusmaal nägi Chanel oma helget tulevikku. Disainer oli loonud vanast kampsunist kleidi, et end soojas hoida. Mitmed inimesed märkasid teda ja küsisid, kas ta võiks neile ühe teha. Chaneli sõnul oli see hetk, mis tema jaoks kõike muutis.

“Minu varandus on rajatud sellele vanale särgile, mille olin selga pannud. Lihtsalt sellepärast, et Deauville’is oli külm.

Huvitavat lugemist: Giorgio Armani logo: võimas ja kuninglik.

Chaneli logo

Chaneli juhtkond valvab kadedalt oma logo, sest see on nende visuaalse identiteedi aluseks. Tänaseks on Chaneli embleem muutunud populaarseks kultuuris ikooniks. Vaatame logo lähemalt.

Chaneli logo tähendus

Chaneli logo peetakse moebrändi fenomenaalse edu peamiseks põhjuseks. Ei tule üllatusena, et nüüdseks ikooniks saanud logo kujundaja ei keegi muu kui Coco Chanel ise. Ehkki võite ette kujutada, et kaks omavahel ühendatud C-d esindasid tema nime, on selle loomise taga huvitav taust.

Logo teekond algab lastekodust, kus Chanel veetis osa oma lapsepõlvest. Populaarse loo kohaselt oli Chanel inspireeritud põimitud kõveratest, mida ta oli näinud lastekodu Aubazine’i kiriku klaasaknal.

Logo esindab Chaneli nime ja tema uskumatut teekonda. Chaneli kaltsukaste lugu võib inspireerida kõiki, kes soovivad jätta oma jälje maailma. Logo sümboliseerib tema sihikindlust, usku, võitlust ja edu.

Must tekst valgel taustal on maailma suuremate moemajade jaoks levinud teema. Olgu see Zara või Gucci, mustvalged logod tunduvad legendaarsetele moebrändidele ideaalselt sobivat.

Brändingust rääkides tuleb meeles pidada lihtsust. Olenemata sellest, kas olete idufirma või juba asutatud ettevõte, võib lihtsus teid kaugele viia. Coco Chaneli logo on segu lihtsusest, klassist ja minimalismist, mis on aidanud moemajal luua oma kaubamärgi identiteedi.

Coco Chaneli filosoofia “vähem on rohkem” on näha tema kujundustes ja logos.

Ettevõtte omaniku või graafilise disainerina peaksite visuaalse identiteedi loomisel olema teie prioriteediks brändi kõige olulisemate elementide esiletõstmine. Chaneli logo koosneb ainult kahest osast: embleemist ja sõnamärgist. Logo mõlemad osad on kaunilt tasakaalustatud, et tuua esile brändi põhielemendid: minimalism ja rafineeritus.

Chaneli logo areng

Nagu mõned suuremad moemajad, on ka Chanel oma logo juurde jäänud esimesest päevast peale. Nüüdseks ikooniline Chaneli logo, mille kujundas Coco, peegeldab tema geomeetria, stiili, graatsilisuse ja mugavuse põhimõtteid.

Keskendume selles jaotises peamiselt erinevatele logodele, mida bränd aastate jooksul kasutusele võttis. Moemaja otsustas jääda oma algse logo juurde, kuna see esindab ikoonilise kaubamärgi parimaid omadusi.

Chaneli logo värvipalett

Chaneli logo on teostatud mustvalgena. Need kaks koos sümboliseerivad elegantsi, täiuslikkust, harmooniat, lihtsust, professionaalsust ja loovust.

Embleemi kuldversiooni võib leida paljudel Chaneli toodetel, mis sümboliseerivad glamuuri, luksust ja rikkust.

Siin on video Chaneli kasutatavate värvide kohta.

Chaneli logo tüpograafia

Chase Babbi välja töötatud Couture’i kirjatüüp on inspireeritud Coco Chaneli käekirjast. Chaneli fonti kasutatakse embleemis koos kõigi selle toodetega. Couture’i font meenutab traditsioonilisi sans-serif fonte, nagu Double Porter ja RoundCut Bold.

Font kuulus hiljem Chaneli autoriõiguste alla.

Naljakad faktid

  • Kuigi mõned peavad numbrit 13 õnnetuks, uskus Chanel, et see number tõi talle õnne.
  • Karl Lagerfeld kujundas pärast Coco Chaneli surma austusavaldusena ikoonilised blokeerivad C-d, mis on logol näha.
  • Musta kasutati ainult kahetsusväärsete sündmuste ajal, kuid Coco Chanel tõi selle moodi tagasi, kuna see oli tema lemmikvärv.
  • Armastajatest inspireerituna kinnitas Chanel mõnele oma kotile võlusid.
  • Chanel oli sunnitud moemaja 1939. aastal Teise maailmasõja tõttu sulgema. Kuid ta avas selle uuesti 1954. aastal, kui ta oli 71-aastane.
  • Chanel jäi vallaliseks; tal oli aga palju armuhuve, millest peamine oli Westminsteri hertsog Hugh Grosvenor. Nad olid kurameerinud 10 aastat. Kui hertsog palus tema kätt abielluda, keeldus ta, öeldes: “Hertsoginnasid on palju, kuid ainult üks Coco Chanel.”

Uudised: Chanel kaotab kohtulahingu kaubamärgivaidluses Huaweiga.

Mis teeb Chaneli logo ikooniks?

Chaneli logost on saanud ikooniline sümbol, mis kujutab elegantsi, stiili ja luksust. Uurime erinevaid disainikomponente, mis muudavad Chaneli logo ikooniks.

Lihtne

Mõned maailma võimsaimad logod on jahmatavalt lihtsad. Coca-Colast Starbucksini kasutavad suurimad kaubamärgid üllatavalt lihtsaid logosid. Lihtne logo edastab olulisi sõnumeid, tuues esile ainult brändi põhiaspekte. Chaneli logo on suurepärane näide lihtsusest. Kuigi see kiirgab stiili, graatsilisust ja glamuuri, jääb see hämmastavalt lihtsaks.

Meeldejääv

Logo, mis võib teie huvi äratada juba esmakordsel nägemisel, on embleem, mille eesmärk on muutuda meeldejäävaks. Kui klient jätab teie logo kergesti meelde, on tal teie kaubamärgiga ühenduse loomine palju lihtsam. Chaneli logo põimuvad C-d köidavad kõiki silmapilkselt ja on igaveseks meeles. Vähestel logodel on vägi publiku kujutlusvõimet köita: Chaneli logo teeb seda kogu aeg.

Asjakohane

Ikoonilise logo üks olulisemaid omadusi on selle asjakohasus. Ikooniline embleem on nende brändi sihtmärgi turu jaoks alati asjakohane. Disainerid ja turundajad kasutavad asjakohasuse loomiseks õigete värvide, fontide ja sümboolika kombinatsiooni. Chaneli logo ei tõsta mitte ainult brändi isikupära ja identiteeti, vaid on ka turu jaoks asjakohane. Mustvalge Chaneli embleem on hea juhtumiuuring disaineritele ja turundajatele, kes soovivad kujundada suurepäraseid logosid.

Ajatu

Maailma parimad logod paistavad teiste seast silma ja jäävad aktuaalseks ka pärast aastate möödumist. Ajatud logod ei järgi praegusi moeröögatusi, vaid loovad need oma signatuurstiiliga. Chaneli logo on loominguline ja originaalne. Chaneli embleem ei järgi ühtegi trendi, vaid loodi selleks, et esile tõsta, mida bränd tähistab.

Ülaltoodud kujunduselemendid muudavad Chaneli logo ikooniks. Kuigi trendid on tulnud ja läinud, pidas Chaneli logo ajaproovile vastu ja on jäänud stiilseks just sellisena, nagu see loomise ajal oli.

Chaneli logoga kõrvarõngad ja kaelakeed

Chaneli logost on saanud staatuse ja suursugususe sümbol. Chaneli logo lukustatud Cs avaldab oma publikule võimsat mõju, mistõttu on moemaja loonud huvitava välimusega Chaneli logoga kõrvarõngad ja kaelakeed. Need tarvikud on väga populaarsed igas vanuses naiste seas.

Chaneli logo: ajalugu, tähendus ja evolutsioon

Viimased mõtted,

Coco Chanel tegi kõvasti tööd ja kasutas oma loovust ühe maailma suurima moemaja loomisel. Ta oli julge, kartmatu, elegantne ja tark: omadused, mis peegelduvad ikoonilisel Coco Chaneli logol.

Ettevõtted üle kogu maailma on konsulteerinud DesignBroga, et luua oma kaubamärk koos logo, veebisaidi, pakendikujunduse ja palju muuga.

Meie saame ka Sind aidata!

Chaneli logo: ajalugu, tähendus ja evolutsioon

Hankige äritrendid, näpunäited ja disainiideed otse oma postkasti!

Kõik meie tellijad jäävad eksklusiivse sisu ja uuendustega mängust ette. Liituge kogukonnaga!

Täname tellimise eest.

Midagi läks valesti.

sarnased postitused

Leave a Reply