Äratage oma toode ellu: UX-i kirjutamise jõud

201
Äratage oma toode ellu: UX-i kirjutamise jõud

UX-i kirjutamisel on võime teie tooteid ellu äratada. UX-i kirjutamise eesmärk on kasutada selget vestluskeelt, et juhendada kasutajaid teie tootega suhtlemisel. See hõlmab sageli koostööd UX-i disaineriga, et kujundada sisukas kasutajakogemus. Siin on viisid, kuidas saate oma toote UX-i kirjutamise kaudu ellu äratada:

Mõelge sellele, kuidas teie toode lisab teie kliendile väärtust. Kas see pakub meelelahutust või teeb elu mugavamaks? Kui juhendate kasutajat oma toote kasutamise õppimisel, hoidke seda esirinnas, et saaksite parandada kliendi suhtlust teie kaubamärgiga.

Saate aru, mida teie kasutaja võib teie toote kasutamise protsessi teatud punktides mõelda. Kui te pole oma kasutaja protsessist teadlik, võib ta arvata, kuhu edasi minna. Selle asemel tehke endale selgeks, kuhu te oma kasutaja juhite, et ka teie kasutaja saaks protsessis kindel olla.

Ilma selguseta võivad kasutajad olla pettunud, kuna nad ei tea, kuidas teie toodet kasutades edasi toimida. Tõhus UX-i kirjutamine vastab küsimustele, mis kasutajatel võivad tekkida enne teie toote ostmist või toote kasutamise ajal. Näide segasest või selgest UX-i kirjutamisest on näidatud alloleval pildil olevas koopias, mis on kirjutatud kasutajale tellimuse tühistamise protsessis. Segastel siltidel “Tühista” on mõlemal nupul kiri “Tühista”. Kasutaja võib lihtsalt vajutada nuppu, mis ütleb ainult “Tühista”, eesmärgiga tellimus tühistada. Kuid nagu on näidatud teises paremal asuvas valikus, muudab nupu “Tühista” asendamine nupuga “Jäta plaani” protsessi kasutaja jaoks selgemaks.

Mikrokoopia koosneb väikestest juhendi- või teabetekstitükkidest, mis juhendavad kasutajat, näiteks nuppudel või kontaktivormidel olev tekst. Tugev mikrokoopia on lühike, selge ja kergesti mõistetav, mis suurendab kasutajas usaldust.

Kasutajad ei loe tavaliselt veebilehti sõna-sõnalt. Selle asemel skannivad nad sageli lehti just vajaliku teabe saamiseks. Skannitava teksti kirjutamiseks kasutatavas tehnikas eeljaotuses antakse esmalt oluline teave. Eellaadimise näide, mis on näidatud alloleval pildil, asetab teksti “Vale parool” esimesele kohale, mis võimaldab kasutajatel mõista eduka sisselogimise järgmisi samme.

UX-i kirjutamise kaudu on teil võimalus näidata oma brändi isikupära, kasutades oma ainulaadset brändihäält. Näitena võib tuua Pixari vealehe 404, kus kasutajaid ootab tegelane Sadness filmist Inside Out koos koopiaga “Awww… Don’t Cry”. See koopia on koos tekstiga “See, mida otsite, võib olla pikaajalises mälus valesti paigutatud.” UX-i kirjutamine lisab kasutajakogemust isegi 404 vealehel.

UX-i kirjutamisel on igal sõnal eesmärk, kuna kirjutate, et pakkuda selgust ja luua kasutajaga ühendust. Kui soovite oma toodet UX-i kirjutamise kaudu ellu äratada, võtke ühendust Tehingu disain täna.

Leave a Reply